Таблиця по хімії порівняння метали і неметали. Порівняння характеристик простих речовин - металів і неметалів













































Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Мета уроку:

Навчальні цілі: Актуалізувати знання про метали: стан в Періодичній системі, особливості будови атомів, фізичні властивості. Вивчити стан неметалів в Періодичній системі і особливості будови їх атомів. Повторити кристалічну будову неметалів, а отже, розглянути їх фізичні властивості.

Виховують мети: Створювати умови для формування в учнів здатності слухати один одного, аналізувати і доповнювати відповіді товаришів.

Розвиваючі цілі: Сприяти розвитку в учнів логічного мислення, сприяти вмінню учнів описувати властивості речовин.

устаткування: Зразки неметалів, наявні в лабораторії.

Тип уроку: Водний урок, урок вивчення нових знань.

Методи, що застосовуються на уроці:

  1. Евристична бесіда.
  2. Антитеза - протиставлення одних об'єктів природи іншим: неметалів металів.
  3. Спостереження (описати властивості речовин по фотографіях).

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Введення в тему уроку.

Учитель починає урок з демонстрації першого слайда (Слайд 1) і питання учням:

Що зображено на фотографіях?

Розгляньте фотографії та згадайте, яку тему ви вивчали до сьогоднішнього уроку?

Відповідь учнів:

  • метали.

Сьогодні почнемо вивчати речовини, які використовуються для виготовлення предметів, зображених на другому слайді (Слайд 2).

Які це речовини?

Відповідь учнів:

  • Неметали.

Отже - тема уроку « Загальна характеристика неметалів » (Слайд 3).

3. Загальна характеристика неметалів

Властивості і хімія елементів-неметалів є більш складними і різноманітними в порівнянні з такими для металів.

Сьогодні ми будемо порівнювати властивості металів і неметалів, і протягом уроку записувати свої висновки в таблицю 1 (Слайд 4).

Таблиця 1. Порівняння властивостей металів і неметалів.

характеристика метали Неметали
1. Хімічні елементи
Положення в Періодичній системі
Особливості будови атомів 1. Кількість електронів на зовнішньому електронному шарі
2. Радіус атома
3. Окисно-відновні властивості
2. Прості речовини
Тип хімічного зв'язку
Кристалічна решітка
Загальні фізичні властивості 1. Стан при звичайних умовах
2. Колір
3. Блиск
4. Пластичність або крихкість
5. Тепло- та електропровідність

Таблиця представлена \u200b\u200bна слайдах, і ми зможемо перевіряти правильність протягом уроку.

а. Положення неметалів в ПС.

Розглянувши ПС, згадайте, де знаходяться метали (Слайди 5, 6 і 7)?

Відповідь учнів:

  • У головних підгрупах нижче діагоналі В - At
  • У побічних підгрупах

Тоді, де ж знаходяться неметали (Слайд 8)?

Відповідь учнів:

  • Неметали розташовані в правому верхньому куті ПСХЗ (уздовж і над діагоналлю В - At).

Всього 22 елемента є неметалами в періодичній системі.

Запишемо в таблицю.

б. Особливості атомної будови елементів-неметалів.

Тепер розглянемо особливості будови атомів.

Питання: запишемо схеми будови атомів, елементів, записаних на дошці (Слайд 9).

У правій колонці - метали, в лівій - неметали.

Розглянемо зовнішній шар:

Відповідь учнів:

  • У металів ....

Наступна характеристика: радіус атома.

Розгляньте картинки (Слайд 10) і дайте відповідь на питання: які це елементи, що спільного в їх розташуванні в ПС?

Відповідь учнів:

  • Це елементи натрій і хлор, розташовані в 3 періоді.

Як змінюється радіус атомів в періоді?

Відповідь учнів:

  • Зменшується.

Т. е. У неметалів радіус менше.

Запишемо в таблицю.

Переходимо до окисно-відновних властивостях.

Згадаймо - метали проявляють ... .. відновлювальні .... властивості.

А неметали?

Відповідь учнів:

  • Окисні.

Розберемося?

Розглянемо реакції горіння деяких неметалів в кисні.

Детальніше розберемо горіння сірки. Запишемо рівняння, баланс (Слайд 11).

Тобто неметали і окислювачі і відновники.

Ми роздивились хімічні елементи, Перевіримо таблицю (Слайд 12).

в. характеристика простих речовин неметалів.

Тепер переходимо до простих речовин.

Працюємо з другою частиною таблиці (Слайд 13).

Перше - тип зв'язку.

Який зв'язком утворені прості речовини метали?

Відповідь учнів:

  • металевої

Неметали?

Відповідь учнів:

  • Ковалентного неполярной.

Записали.

Який тип кристалічної решітки у речовин з металевим зв'язком (Слайд 14)?

Відповідь учнів:

  • металева

Ковалентного неполярной? Перш, ніж відповісти, зверніть увагу на малюнки. Див. Слайд.

Відповідь учнів:

  • Атомна або молекулярна.

Записали.

Кристалічна решітка визначає фізичні властивості речовин.

Згадаймо фізичні властивості речовин з металевою решіткою.

По таблиці.

А які у неметалів. Розглянемо (Слайди 15-17).

Тепер перевіримо наші записи (Слайд 18).

III. Повторення.

на зворотному боці листа поставте в стовпчик п'ять цифр, і дайте відповідь «Так» або «Ні» на запитання представлені на слайді (Слайд 20).

перевіримо (Слайд 21).

У кого все правильно - підніміть руку.

В кінці уроку вчитель може виставити оцінки найбільш активним учням.

висновок:

Неметали - хімічні елементи, атоми яких мають велике число електронів на зовнішньому електронному шарі, малий радіус і мають переважно окислювальні властивості.

Неметали - прості речовини не володіють фізичними властивостями металів, проявляють велику різноманітність у властивостях, що пояснюється різними типами кристалічних решіток.

слайд 5 з презентації «Метали і неметали». Розмір архіву з презентацією 137 КБ.

Хімія 8 клас

короткий зміст інших презентацій

«Кислоти 8 клас» - Згадайте, що ми знаємо про кислотах на прикладі. Подумайте! www.undersky.ru. H2CO3. images.yandex.ru. www.sunhome.ru. Металу (неметалла) солеобразующіе (несолеобразующіе) Кислотний (основний). Прохорова Світлана Миколаївна. Дайте характеристику оксидів.

«Солі 8 клас» - Назвіть речовини: Складне речовина, що складається з іона металу і кислотного залишку. Дати назву: MgSO4 Al2 (SO4) 3 Fe (NO3) 3 CaCO3 NaCl. Хімія - 8 клас. Склади формулу: З переліку виписати: Оксиди; Основи; Кислоти. Оксидами Підставами Кислотами. Урок хімііі в 8 класі по темі: Caco3 - мармур, вапняк, крейда. Що називається: Сіль -. Мета уроку: CaO Ca (OH) 2 HNO3 Al2 (SO4) 3 H3PO4 CO2 H2S NaCl Mg (OH) 2 CaCO3.

«Будова речовини хімія» - Гази, рідини, тверді тіла. Як змінювалися уявлення про атомах з плином часу? Автор однієї з моделей отримав Нобелівську премію двічі. Кластер найважливішою молекули на Землі. Як вчені дізнаються про будову речовини? Атомний рівень організації речовини. Чи завжди атоми менше молекул? Речовина і тіло. Молекули. Що таке атом? МОУ Ліцей № 40 БУДОВА РЕЧОВИНИ. Назвіть імена вчених, які вивчали (вивчають) будова речовини. Браун, Лемей. Що таке молекула?

«Урок Кисень» - Купцова А.А.Методіческая розробка уроку з хімії «Кисень. Передмова. Цілі: Тому робота з учнями вимагає від вчителя постійного методичного технічного вдосконалення. Готую презентації до уроків, щоб урізноманітнити форми уроків хімії учнів. У запропонованій методичній розробці представлена \u200b\u200bрозробка уроку «Кисень. ІКТ надає велику допомогу також при підготовці і проведенні уроків. Випуск 2./Под загальною редакцією Н.В.Борісовой. - Чебоксари, 2010. - 208 с.).

«Речовина в хімії» - Кисень. Речовини. Вода Залізо Кисень Мідь Алюміній Хлорофіл Цукор. Здатність реагувати з іншими речовинами. Дерево. Водень. Хімічні. Проста речовина. Сьогодні ми починаємо вивчати одну з найдавніших з важливих наук-хімію. Метан. Учитель: Харгелюнова І.Г. МОУ Виноградненська ЗОШ. Прості. Ацетон. Тверді речовини. Метал. Вільні атоми.

«Складні і прості речовини» - Більшість металів мають сірим, сріблясто білим кольором. Прості речовини. Сірка, хлор, алмаз і багато інших є представниками неметалів. Складні речовини. Над презентацією працювала Патокин Юлія учениця 8-Б кл. Відомо понад 80 різних металів. Утворення складного речовини з простих називається синтезом. Визначення складу складного речовини шляхом розкладання називається аналізом. Метали.